krolowa-apostolow

Hospicjum Królowej Apostołów

jest organizacją pożytku publicznego i działa jako stowarzyszenie a jego działalność medyczna jest zorganizowana jako Hospicyjny NZOZ.

Opieka nad chorymi sprawowana jest w ich domach przez wielodyscyplinarny zespół hospicyjny, w skład którego wchodzi: lekarz, pielęgniarka, duszpasterz, psycholog, fizjoterapeuta, pracownik socjalny oraz inni wolontariusze niemedyczni różnych zawodów.
Zajmujemy się chorymi: dorosłymi w terminalnym okresie choroby nowotworowej i dziećmi w  stanach terminalnych wszelkich chorób.

Każdy z nas może pomóc w dziele, które prowadzi Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.

Potrzebują niemal wszystkiego, ale najbardziej lekarzy i pielęgniarek, którzy za darmo, w ramach wolontariatu, będą pomagać ludziom śmiertelnie chorym. Stąd apel do środowiska medycznego: nie bądźcie obojętni!

Wielkie dzieło bezinteresownej pomocy chorym i dawanie im ulgi w cierpieniu trwa w Radomiu od 2003 roku. Hospicjum Królowej Apostołów przy ulicy Wiejskiej, mimo tylu lat nieprzerwanej działalności, wciąż boryka się z wieloma problemami.

Więcej w Echo DNIA 10.12.2010

Przedstawiamy wywiad z Aliną Dutkowską koordynatorką wolontariuszy w Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.

{youtube}yMJ3ufQvGME{/youtube}

Pan-Janusz ŚWIADECTWO

To miejsce zawsze budzi emocje… tu są nasze spotkania hospicyjne… tu są nasze spłakane oczy… tu są nasze zbolałe serca. Przypomina mi się sytuacja z przed 2,5 lat. Aula uczelni, widownia, dostojni zaproszeni goście. Niesamowite emocje, czy po tak bolesnych przeżyciach podołam, czy wzruszenie nie odbierze mi głosu. Początek udany, emocje wyciszone, wyciszona widownia, w niektórych oczach łzy. W tym samym czasie trwa walka o życie mojej córki. Po powrocie do domu słyszę słowa…Ania nie mogła się ciebie doczekać, powiedziała, że przy tobie czuje się bezpieczna. Ufała mi, a ja zawiodłem, nie potrafiłem ochronić tego młodego życia. Tego życia już nie ma. Emocje pozostały, są tutaj… pozostało pytanie, czy podołam?.