Matka-TeresaHerosi współczesnych czasów.


       Często penetrując karty historii napotykamy ludzi, którzy szlachetnymi czynami sławili swe imię czyniąc dobro innym, będąc często anonimowymi osobami.   Mówimy, że byli herosami swych czasów. Myślę, że najbliższym takim przykładem był Ojciec Maksymilian Kolbe, czy też Matka Teresa z Kalkuty. Przykładów takich można by mnożyć dużo więcej.
       Zastanawiam się, czy w dzisiejszym zagonionym świecie można jeszcze znaleźć prawdziwych herosów? Przekonany jestem, że są wśród nas obok, cisi, niewidoczni, nie dostrzegalni. Kim są? Czy kiedykolwiek spotkałem się z takimi ludźmi, jakże wyjątkowymi?

     22 stycznia 2012r. zgromadziliśmy się wszyscy w kościele Królowej Apostołów przy ul. Młodzianowskiej, aby wspólnie świętować uroczystość św. Wincentego Pallottiego, patrona naszego Hospicjum. Tego dnia szczególnymi gośćmi były dzieci z rodzin osieroconych - po uroczystej Mszy świętej czekała na nie zabawa mikołajkowa, która odbyła się w kawiarence pod kościołem. Wraz z wolontariuszami i klerykami z radomskiego seminarium bawiło się ok. 200 dzieci oraz ich najbliżsi. Śmiechu było co nie miara, tańczyliśmy i bawiliśmy się wszyscy wyśmienicie. "Kaczuchy" czy "Jedzie pociąg z daleka "to ulubiony repertuar dzieci, każde wywijało po swojemu a długi pociąg szalał po sali zabierając każdego po drodze, rodzice też świetnie się bawili.

p11206841 stycznia Nowego 2012 Roku odbyła się pierwsza Hospicyjna Msza Święta, której przewodniczył nasz duszpasterz, ks. Marek Kujawski SAC. Towarzyszyła nam bożonarodzeniowa atmosfera, wspomagana przez piękny wystrój kościoła. W ogłoszeniach ks. Marek przypomniał o Mszy św., która zostanie odprawiona 22 stycznia o godz. 14.30, w uroczystość św. Wincentego Palloniego, a także o zabawie mikołajkowej dla naszych osieroconych dzieci, która odbędzie się po Mszy. Nasz duszpasterz prosił o pomoc w przygotowaniu paczek dla zaproszonych dzieci, wspomniał także o możliwości przekazania tzw. „1 %” na rzecz Hospicjum.

 


J
szopka2011bnak każdego roku, w siedzibie naszego Hospicjum przy ul. Wiejskiej 2 wspólnie świętowaliśmy Wigilię Bożego Narodzenia. Przybyli na nią licznie wszyscy pragnący spotkać się przy żłóbku hospicyjnym: chorzy wraz z rodzinami, darczyńcy i przyjaciele Hospicjum oraz wolontariusze; specjalnym gościem był diakon Jurij Siciński SAC z Ukrainy. Wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia, aby następnie zasiąść do stołów zastawionych wigilijnymi potrawami. W radosnej atmosferze szybko mijał czas – po wieczerzy śpiewaliśmy wspólnie kolędy, a o północy przy hospicyjnej szopce bożonarodzeniowej została odprawiona Pasterka.

{module Dojazd do konferencji 2010|none}
 
 
 
100_2015

 

Hej, ha płyniemy dalej,
Choć życie nam dokopie
Skarbu będziemy szukać
Nie tylko w Europie
 
 
 
 
Nie straszne nam są sztormy
Nie boimy się burzy
Płyniemy w pełnym słońcu
I wtedy, gdy się chmurzy.