22 stycznia 2015 r. w TVP Info wyemitowany został reportaż dotyczący budowy naszego Hospicjum Stacjonarnego o który tak walczymy kilka lat i zbieramy na ten cel fundusze. Wciąż pytacie czemu nic nie robimy, odpowiedź znajdziecie w tym materiale.

Mimo wszystko wierzymy że uda nam sie wybudować Hospicjum!

 

{youtube}skOFyn_OBhQ{/youtube}

msza1-4-3-2012W nastroju Wielkiego Postu, przy ołtarzu z napisem MIEJ MIŁOSIERDZIE, 4 marca przeżywaliśmy kolejną mszę hospicyjną, w intencji zmarłych podopiecznych, wolontariuszy, dobrodziejów i osieroconych. Tego dnia dołączyliśmy do intencji ofiary wypadku kolejowego w Szczekocinie. Tradycyjnie na początku było zapalenie świec z wyczytaniem imienia tych co odeszli w ostatnim roku. Ksiądz Marek odniósł się do słów św. Pawła "Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam" aby oparcie i wszelkie doświadczenia jak Abracham w próbie wiary ze swoim synem Izzakiem musiał przejść, także i my jesteśmy doświadczani ale umocnieni tym że Bóg jest z nami i daje się nam w eucharystii, gdzie umacnia nas do dalszej drogi w życiu.

n200706 016Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kard. Fiorenzo Angeliniego z 13 maja 1992 r. Papież wyznaczył też od razu na obchody tego Dnia 11 lutego, gdy Kościół powszechny wspomina pierwsze objawienie Maryi w Lourdes.Ogólnoświatowe obchody tego Dnia odbywają się co roku w którymś z sanktuarium maryjnych na świecie.

Ustanowienie przez Ojca Świętego Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego zostało skierowane do całego Kościoła powszechnego jako wezwanie, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele.

 Z okazji imienin dr Marii Cygan i dr Izabeli Bober. 

kwiaty18


kwiaty TWÓJ ŚLAD

 

Czas…to przyszłość nie znana

Czasami kręta i zawiła

Okryta wiecznie marzeniami

Nieraz skąpana gorzkimi łzami.

 

240px-MotherTeresa_09026 sierpnia obchodzimy 101 urodziny bł. Matki Teresy z Kalkuty MC, właśc. Agnesë Gonxhe Bojaxhiu, imię zakonne: Maria Teresa od Dzieciątka Jezus (ur. 26 sierpnia 1910 w Skopje (obecnie Macedonia), zm. 5 września 1997 w Kalkucie w Indiach) – zakonnica, założycielka zgromadzenia Misjonarek Miłości, błogosławiona Kościoła katolickiego, laureatka Nagrody Templetona oraz Pokojowej Nagrody Nobla.

7 października 1950 roku Matka Teresa otrzymała pozwolenie z Watykanu na założenie zgromadzenia diecezjalnego, które później stało się zgromadzeniem Misjonarek Miłości. Matka Teresa tak określiła cel swojego zgromadzenia: „Głodni, nadzy, bezdomni, sparaliżowani, ślepi, trędowaci, wszyscy ci ludzie w całym społeczeństwie czują się niechciani, niekochani i zaniedbani. Ludzie ci stali się ciężarem dla wszystkich i są przez wszystkich unikani”. Zgromadzenie rozpoczęło swą działalność w Kalkucie posiadając zaledwie 13 członków.