{edocs}Konferencja_2015/zaproszenie_okh_radom_2015.pdf,900,400{/edocs}

Program konferencji

Do pobrania : Program konferencji Radom 2015

{edocs}Konferencja_2015/program_okh_radom_2015_v1.pdf,900,400{/edocs}

W obronie2015

 

IMG 5102W niedzielę 25 stycznia w kościele na ul. Młodzianowskiej odbył się Koncert Charytatywny na rzecz naszego Hospicjum. Koncert poprowadziła pani Anna Drela dziennikarz z radia Rekord. Na początku przybliżyła obecnym historię naszego Hospicjum i przedstawiła formę naszej działalności, opowiedziała czym się zajmujemy co robimy i w jakim celu. Po czym zapowiedziała wykonawców, którzy tego wieczoru dla nas koncertowali a był to Robert Grudzień znany muzyk i kompozytor oraz Anna Zagdańska sopranistka z Warszawy.       
Usłyszeliśmy piękne pieśni sakralne i kolędy. Głos pani Ani pięknie rozbrzmiewał wewnątrz kościoła, moglibyśmy jej słuchać bez końca. Organy pana Roberta wydawały z siebie tak cudne dźwięki że serce się radowało. Ten koncert był prawdziwą ucztą dla duszy jeszcze długo w nas rozbrzmiewała ta muzyka.

Mikoła 6Jak co roku 22 stycznia Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu obchodzi uroczystości związane ze świętym Wincentym Pallottim, naszym patronem. Tradycyjnie podczas tego dnia organizujemy dla naszych osieroconych dzieci zabawę Mikołajkową.

Świętowanie zaczęliśmy Mszą świętą, na której zgromadziły się dzieci wraz z rodzicami i bliskimi. W tym roku liczebność zaproszonych była duża, kaplica kościelna pękała w szwach. Po Eucharystii udaliśmy się do przykościelnej kawiarenki gdzie czekały na wszystkich zastawione stoły i miła niespodzianka.

P1130150

Wigilia Bożego Narodzenia to czas spotkań rodzinnych, czas jednoczenia się z bliźnimi. W naszym Hospicjum tradycją jest Hospicyjna Wigilia, którą zawsze mamy 24 grudnia o 21:30. Podczas tego wyjątkowego spotkania gromadzą się przy jednym stole wolontariusze, chorzy i przedstawiciele rodzin osieroconych. Te kilka godzin spędzonych jak w rodzinie, daje poczucie niesamowitej więzi między nami. W tym dniu jest czas by okazać sobie ciepło i szacunek, by przytulić tych co cierpią po stracie bliskich i tych, z którymi spotykamy się na co dzień w karetce lub na spotkaniu w hospicjum a czasu brak, mówię tu o wolontariuszach. Podczas tegorocznego spotkania wszyscy połamaliśmy się opłatkiem, każdy każdemu złożył życzenia. Oczywiście nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd, wspólnego smakowania potraw r rozmów, których wciąż nam brakuje. Pierwszą część biesiadowania zakończyliśmy przed północą by przygotować się do Pasterki.

{youtube}ZpGC7zKq7lI{/youtube}
 
 
{youtube}sSi4azmglAg{/youtube}